Loading

Republic of Polish CollectorsRepublic of Polish CollectorsCommunity & Help

Republic of Polish Collectors
AlicjaAlicja11 vuotta sitten
Welcome
to the club of Polish collectors and figure maniacs! We're still evolving, much has already been done but there's also a lot of work ahead of us. That's why we ask You for further ideas for club's improvement, support, and aid - even by taking part in discussions on the forums. After all, there's no point in clubs without its members' participation :)
We warmly invite new citizens to our small Republic - feel free to join as long as you feel connected in any way with Poland and figurines!


Witamy
w klubie polskich kolekcjonerów i figurkowych maniaków. Wciąż dopracowujemy nasz klub, wiele udało się już zrobić, ale przed nami nadal dużo pracy. Dlatego prosimy Was o dalsze pomysły rozwoju, wsparcie i pomoc, choćby przez udzielanie się na forach, forumowisku - w końcu bez udziału klubowiczów klub nie ma racji bytu :)
Serdecznie zapraszamy w szeregi naszej Republiki również nowych obywateli - o ile tylko czujecie się w jakiś sposób związani z Polską i figurkami!


ZLOT
co roku spotykamy się w okresie wakacyjnym w Warszawie.
zlot 2018thread/15528
poprzednie edycje zlotów → clubs.v4.php?cu...
Päivitetty 4 vuotta sitten371 käyttäjää8,040 kommenttia

Foorumit30

[zlot lato 2018 - Warszawa] jakie terminy pasują osobom zainteresowanym?

11%4-5 sierpnia
67%11-12 sierpnia
11%18-19 sierpnia
11%25-26 sierpnia
9 ääntäÄänet ovat julkisia

Liittuvät artikkelit9

kommenttia8,040 kommenttia

Krunhy2 kuukautta sitten#109141653Ostatni etap to:
Etap przed zgłoszeniem celnym
2022-04-05 16:36
WER Warszawa
List polecony priorytetowy (figurka w small packetcie)
Obserwuję skrzynkę na listy, ale nic nie przyszło. To nie była moja pierwsza paczka, dosłownie tydzień wcześniej miałem inną paczkę z Mandarake i jak wylądowała tak od razu poszła dalej.


To dziwne, dzień wcześniej moja przesyłka tam trafiła i tego samego dnia już została zwolniona z kontroli.
Amiami podaje, że dopiero po dwóch miesiącach od wysłania można się do nich zwrócić o sprawdzenie co się stało z przesyłką, tak samo pewnie jest i w Mandarake.
Możesz też spróbować zadzwonić na infolinie poczty polskiego albo poszukać numeru do WER Warszawa i tam spróbować się dowiedzieć.
2 kuukautta sitten
Ostatni etap to:

Etap przed zgłoszeniem celnym
2022-04-05 16:36
WER Warszawa

List polecony priorytetowy (figurka w small packetcie)

Obserwuję skrzynkę na listy, ale nic nie przyszło. To nie była moja pierwsza paczka, dosłownie tydzień wcześniej miałem inną paczkę z Mandarake i jak wylądowała tak od razu poszła dalej.
2 kuukautta sitten
Krunhy2 kuukautta sitten#109072880Minał miesiąc od kiedy tracking zatrzymał się w urzędzie celnym wer Warszawa. Stracił ktoś z was kiedyś paczkę z Japonii?
Zamawiałem z Mandarake.


Na szczęście nigdy żadna paczka mi nie zaginęła. Najdłużej była w jakimś WER około 2 tygodni.
Ostatnie dwie paczki z kwietnia (airmail), które trafiły do WER Warszawa były tam góra dwa dni na kontroli.

Jaki status ma przesyłka wg śledzenia na stronie Poczty Polskiej ? Możliwe też że wysłali do Ciebie list z prośbą o dostarczenie dokumentów dotyczących zakupu (np gdyby to była twoja pierwsza paczka której wartość przekroczyła 150 euro spoza UE po 1 lipca 2021).
2 kuukautta sitten
Minał miesiąc od kiedy tracking zatrzymał się w urzędzie celnym wer Warszawa. Stracił ktoś z was kiedyś paczkę z Japonii?

Zamawiałem z Mandarake.
2 kuukautta sitten
Sklep dystryktzero.pl ma teraz wiosenną wyprzedaż www.dystryktzer...

Kupowałam u nich, są legitni, sprzedają oryginały z HEO, inne platformy to Empik i Allegro. W obniżonych cenach mają parę skal z darmową dostawą:

View spoilerHide spoilerMy Little Pony - Princess Luna (Kotobukiya) ITEM #1034802 www.dystryktzer...
Tales of The Abyss - Asch - Luke fone Fabre (Kotobukiya) ITEM #1008875 www.dystryktzer...
Cells at Work! - White Blood Cell (B'full) ITEM #946246 www.dystryktzer... (uwaga na użyty PMMA)
The Idolmaster Cinderella Girls - Yukimi Sajo (PLUM) ITEM #1129257 www.dystryktzer...
Warlords of Sigrdrifa - Claudia Bruford (Good Smile Company) ITEM #1065055 www.dystryktzer...


Mają też trochę figurek prize i Pop up Parade za 150 złotych.
2 kuukautta sitten
Krunhy2 kuukautta sitten#108869641Ile najdłużej czekaliście po wdrożeniu nowych przepisów aż urząd celny zwolni paczkę i puści dalej?
3 tygodnie (bez 2 dni). To było w styczniu. Mieli chyba wtedy potężnie zakorkowane moce przerobowe, bo od 2 miesięcy 3 dni to max.
2 kuukautta sitten
Ile najdłużej czekaliście po wdrożeniu nowych przepisów aż urząd celny zwolni paczkę i puści dalej?
2 kuukautta sitten
Hana_9895 kuukautta sitten#105615659Przepraszam że znowu piszę ale dostałam "Zawiadomienie"
"Zawiadamia się że na powyższy adres nadesłano przesyłkę"
Czytałam to parę razy (nawet moi dziadkowie bo to oni odebrali) i nie rozumiem bo z jednej strony pisze aby opłacić coś a z drugiej strony nie


Dodając do tego co bluex napisał, te upoważnienie nazywa się "Pełnomocnictwo do działania w charakterze przedstawiciela pośredniego". Prawie pół roku temu, jak zmieniły się przepisy, chciałem załatwić sprawę od razu na poczcie, ale jak do nich poszedłem to nie wiedzieli co od nich chcę, dopiero z pismem z urzędu celnego wystawili mi kwitek.
Ale dotyczy to tylko przesyłek powyżej 150 euro, jeżeli zamówienie było na mniejszą kwotę to prawdopodobnie chcą sprawdzić czy to co zadeklarował sprzedawca zgadza się z tym co ty zapłaciłaś.
5 kuukautta sitten
Hana_9895 kuukautta sitten#105615659...
Jeśli wartość paczki + przesyłki przekracza 150 EUR idziesz na pocztę i wypełniasz pełnomocnictwo (żeby poczta mogła naliczać ci opłaty celne; to jest jednorazowe, następnym razem już nie będzie trzeba).

To pełnomocnictwo i jakieś potwierdzanie zakupu (np pdf z maila ze sklepu, gdzie widać ile jest do zapłacenia za figurkę i ile za przesyłkę) wysyłasz na podany w liście adres mailowy.
W tytule maila musi być nr księgi magazynowej (znajdziesz w liście; polecam 3 razy sprawdzić że jest poprawnie wpisany).
W treści: typ produktu - wystarczy "plastikowa figurka", wartość - lepiej podać w PLN (kurs z dnia w którym była płatność, bo mogą też prosić o potwierdzanie przelewu/płatności; wtedy wystarczy mail z PayPala czy potwierdzenie z Revoluta, itp).
Urząd celny (o ile do niczego się nie przyczepią) zwalnia wtedy paczkę do doręczenia.

Gdy kurier przyjdzie z paczką będzie oczekiwał że zapłacisz to co naliczyli (vat, cło, opłatę za naliczenie cła i co tam jeszcze sobie wymyślą). Rzadko noszą terminale do płatności kartą (przynajmniej u mnie), polecam mieć przygotowaną gotówkę.

Jak już zapłacisz, w końcu możesz się cieszyć figurką :)
5 kuukautta sitten
Przepraszam że znowu piszę ale dostałam "Zawiadomienie"
"Zawiadamia się że na powyższy adres nadesłano przesyłkę"
Czytałam to parę razy (nawet moi dziadkowie bo to oni odebrali) i nie rozumiem bo z jednej strony pisze aby opłacić coś a z drugiej strony nie
5 kuukautta sitten
Free Shipping World Wide. A place for collectors.

Henkilökunta

Jäsenet371

Liittyvät kuvat1,234

Liittyvät kohteet59

Liittyvät merkinnät429